Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»
2 posts / Нових: 0
Останній допис
Олег
Право депутатів місцевих рад ознайомлюватися та робити копії з документів органів місцевого самоврядування

Шановні консультанти підскажіть бажано з посиланням на чинне законодавство наступну річ. Чи мають право депутати місцевих рад отримувати від посадових осіб органів місцевого самоврядування службову інформацію та робити копії документів органів  місцевого самоврядування по усному зверненню до посадової особи яка в силу своїх повноважень володіє необхідною інформацією. Родзинка питання в тому, чи зобов‘язані посадові особи надавати таку інформацію безпосередньо по усному зверненню депутата? Чи депутату необхідно письмово звертатися до міського голови, а той вже накладе резолюцію надавати інформацію чи ні. У нас був такий випадок і міський голова надав наступне роз‘яснення цитую дослівно :" Пунктами 2 та 7 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що міський голова організовує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, а пунктом 7 статті 49 зазначеного Закону, на який Ви посилаєтеся, визначено, що міський голова здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету. Виходячи звищевикладеного, та керуючись Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", яким передбачено, що посадові особи призначаються міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України, посадові особи зазначеного вище відділу безпосередньо підпорядковані міському голові і без погодження керівника органу місцевого самоврядування не мають права надавати будь-яку інформацію." Прошу проконсультувати чи правий в цьому випадку міський голова. Якщо так то у депутатів місцевих рад зменшуються можливості відстоювати права територіальної громади доки депутат звернеться офіцйно й отримає відповідь все що треба буде "підчищено" і кінців не знайдеш. Порадьте як бути в такій ситуації, тільки з грунтовним посиланням на чинне законодавство, а якщо голова не правий то можете хто компетентний зразу прикласти зміст скарги на та такі дії органів місцевого самоврядування до прокуратури, хоча з її реформуванням в загалі не зрозуміло хто за що відповідає. У на смешканці звернулися зі скаргою на бездіяльність органів місцевого самоврядування до прокуратури то остання особливо обнадіювати громаду не стала і щось говорила на кшталт того, що це зараз не повноваження прокуратури.Дякую всім хто відгукнеться та надасть фахову консультацію.

 

Анна
Право депутатів місцевих рад

1. Депутат місцевої ради має право на невідкладний прийом посадовими особами  місцевих  органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування,  керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради,  з питань депутатської діяльності. На звернення депутата місцевої ради надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для
здійснення депутатських повноважень (передбачено частиною 1, 2 статті 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».)

2.  Окрім того, депутат місцевої ради може звернутися письмово з депутатським зверненням до  місцевих  органів   виконавчої   влади,   органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб,  а також керівників правоохоронних та контролюючих органів,  підприємств,  установ  та організацій   незалежно   від  форми  власності, які зобов’язані у десятиденний строк  розглянути  порушене  ним  питання   та   надати   йому  відповідь. ( передбачено частиною 1,2 статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Тому, звісно депутат може звернутися усно або письмово з депутатським зверненням до посадових осіб  місцевих  органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування,  керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а вони в свою чергу зобов’язані надати відповідь у встановлені законом строки. 

1. Депутат місцевої ради має право на невідкладний прийом посадовими особами  місцевих  органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування,  керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради,  з питань депутатської діяльності. На звернення депутата місцевої ради
надають йому довідкові матеріали та іншу інформацію, необхідні для
здійснення депутатських повноважень (передбачено частиною 1, 2 статті 14 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».)

2.  Окрім того, депутат місцевої ради може звернутися письмово з депутатським зверненням до  місцевих  органів   виконавчої   влади,   органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб,  а також керівників правоохоронних та контролюючих органів,  підприємств,  установ  та організацій   незалежно   від  форми  власності, які зобов’язані у десятиденний строк  розглянути  порушене  ним  питання   та   надати   йому  відповідь. ( передбачено частиною 1,2 статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Тому, звісно депутат може звернутися усно або письмово з депутатським зверненням до посадових осіб  місцевих  органів виконавчої  влади,  органів місцевого самоврядування,  керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а вони в свою чергу зобов’язані надати відповідь у встановлені законом строки.