Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»

Експерти наполягають на якнайшвидшому ухваленні Радою закону про імпічмент Президента

3 кві 2017 - 12:45

 

Про це вони сказали під час круглого столу "Потрібні Президентові функції виконавчої гілки влади?" в прес-центрі Українських Новин, який відбувся за ініціативою громадської організації "Всеукраїнське об'єднання правників "Маємо Право!".

"Я б все-таки казав, що на сьогодні в першу чергу необхідно було б зробити певні точкові зміни. Перше – це, безумовно, пов'язані з інститутом імпічменту", - сказав експерт з конституційного права Олександр Москалюк.

Цю позицію підтримали народні депутати, які брали участь у дискусії.

Зокрема, народний депутат (позафракційний), голова правління громадської організації "Всеукраїнське об'єднання правознавців "Маємо право!" Віталій Купрій зазначив, що у разі вчинення порушень Президентом Конституції немає механізмів для залучення його до відповідальності.

"Відповідальності немає, і не буде, бо немає процедури імпічменту нормально прописаної, є система завуальована, ускладнена, яка посилається на закони, яких не існує", - сказав він.

У свою чергу експерт громадської організації "Слово і Діло" Валентин Гладких наголосив, що відсутність легальних методів впливу суспільства на владу та залучення чиновників високого рангу до відповідальності призводить заворушень і застосування не передбачених законом методів.

Як повідомляли Українські Новини, Вищий адміністративний суд вважає зміни до Конституції в частині правосуддя спрямованими на неможливість проведення імпічменту Президента.