Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»

Громадськість має контролювати правоохоронні органи в справах корупціонерів

15 лис 2016 - 12:15

15 литопада 2016 року член Міжфракційного депутатського об'єднання "Маємо Право!" Віталій Купрій за ініціативою правників громадської організації "Маємо Право!" зареєстрував проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення прав громадянського суспільства у боротьбі з корупцією» № 5398, який не дозволить злочинцям-корупціонерам уникнути покарання
(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60501).

Віталій Купрій наголошує, що зараз заявник у нас позбавлений будь-яких прав, крім подачі заяви про злочин і отримання інформації про закінчення досудового розслідування. Саме тому пропонується надати заявнику про корупційні злочини, як представнику української громадськості, всіх прав потерпілого в кримінальному процесі. Це дозволить ефективно контролювати правоохоронні органи та брати повноцінну участь у судових процесах проти корупціонерів.

Внаслідок корупційних домовленостей правоохоронців із злочинцями, можливе затягування справи. Так, в діючому Кримінальному процесуальному кодексі не визначені чітко терміни, впродовж яких слідчий, прокурор має розглянути клопотання сторін, пред’явити підозру, направити заявнику про злочин підтвердження відкриття провадження тощо. Нардеп зазначає, що на практиці це призводить до чисельних правопорушень!

Крім того, громадськості відомі чисельні факти того, як прокурори свідомо складають такий обвинувальний акт, який дає можливості корупціонерам уникати належного покарання. Проте на теперішній час суддя під час розгляду справи не має повноважень виходити за межі обвинувального акту, щоб виправити цю ситуацію. При цьому, в правоохоронних органах спостерігається тенденція, коли слідчі, прокурори, детективи, які визнані судом винними, в порушені законів, не притягаються своїм керівництвом до дисциплінарної відповідальності.

Ухвалення цього законопроекту дозволить невідворотньо карати правоохоронців, які вступають у зговір із злочинцями-корупціонерами. Можливості громадськості в боротьбі з корупцією в Україні мають бути розширеними!