Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»

Пропонуємо заборонити державним діячам їздити на тимчасово окуповані території

17 лис 2016 - 11:45

Член Міжфракційного депутатського об'єднання "Маємо Право!" Віталій Купрій 17 листопада 2016 року на брифінгу в Верховній Раді презентував законопроект № 5415, який заборонить державним діячам їздити на тимчасово окуповані території, зокрема, народним і місцевим депутатам, представникам правоохоронних органів, суддям і військовим не при виконанні службових обов’язків (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60523).

Віталій Купрій вважає, що особи, уповноважені на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування, мають особливе значення для функціонування України. У стані гібридної війни російські спецслужби можуть вербувати їх для ведення антидержавної діяльності шляхом підкупу, шантажу. Наразі вільне пересування окупованими територіями та відсутність переслідування з боку терористів може свідчити про участь цих людей у антидержавній діяльності.

Із іншого боку, державних діячів можуть викрадати, застосовувати до них тортури, позбавляти їх волі та навіть життя. В таких випадках Україна не може забезпечити захист прав своїх громадян навіть якщо для цього доведеться докладати значних зусиль на дипломатичному фронті.

Саме тому, на думку народного депутата, необхідно заборонити їм перебувати на тимчасово окупованих територіях, а також встановити за порушення порядку в’їзду та виїзду кримінальну відповідальність. Для першого разу це може бути штраф, а надалі – позбавлення волі та заборона обіймати державні посади.

Війна розділила близьких та рідних по різні лінії фронту. Саме тому держава має створити належні умови для тих родин, які готові переселитись до неокупованої України і підтримати їх матеріально як патріотів.

Також Віталій Купрій переконаний, що витрачати кошти платників податків (зарплати держслужбовців) для відпочинку в Криму є не тільки аморально, але й злочинно. Не можна підтримувати агресора та допомагати йому знищувати Україну!

Ухвалення цього законопроекту жодним чином не буде стосуватись порядних людей, адже справжній патріот ніколи не поїде до окупанта!