Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»

Віталій Купрій представив законопроект про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України

24 лют 2017 - 14:15

23 лютого 2017 року на пленарному засіданні Верховної Ради народний депутат України, Голова правління "Всеукраїнського об'єднання правників "Маємо Право!" Віталій Купрій представив законопроект №5259-2 про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення.

Парламентар вважає, що урядовий законопроект, який вчора таки ухвалили в першому читанні, фактично має на меті скасувати «Закон Савченко». Оскільки він пропонує залишити норму, де рахується день за два в СІЗО тільки для легких і середньої тяжкості злочинів. Проте справа в тому, що за легкі злочини в СІЗО люди не потрапляють і навіть за середньої тяжкості передбачені інші запобіжні заходи, окрім тримання під вартою – застава, взяття на поруки тощо. Фактично зараз йде спроба повернення до старої системи, а це призведе до того, що в держави не буде стимулу робити зміни в пенітенціарній системі.

Віталій Купрій запропонував створити людські умови тримання затриманих у СІЗО, оскільки за Конституцією вони вбачаються невинуватими до вступу в дію вироку суду. Його компромісною пропозицією було зараховувати один день за два тільки тоді, коли порушені граничні строки досудового слідства. Тобто коли вже правоохоронці мають передати справу до суду, але продовжують тримати людей у СІЗО, що є протиправним.

До речі, запропонований Віталієм Купрієм законопроект підтримав профільний Комітет, а також сама Надія Савченко. Проте в залі, на жаль, під тиском спікера Андрія Парубія «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» проголосували за урядовий варіант законопроекту.