Укр     Eng 

Головна
Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо Право!»

Віталій Купрій зареєстрував законопроект щодо кримінальної відповідальності за саботаж

18 січ 2018 - 09:30

Голова правління ГО "Всеукраїнське об'єднання правників "Маємо Право!" Віталій Купрій запропонував внести до Кримінального кодексу України статтю 364-2 «Саботаж», тобто УМИСНЕ невиконання або неналежне виконання службовцем своїх обов’язків або повноважень, що призвело до порушення закону (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63098). Адже на теперішній час такої норми закону не існує, є лише стаття 367 ККУ «Службова недбалість», яка не передбачає умислу.

Віталій Купрій вважає, що особи, які представляють владу або місцеве самоврядування мають надзвичайно важливе значення для забезпечення прав людини, належного функціонування нашої держави та впровадження реформ у всіх сферах суспільного життя. Тому такі особи мають нести високий ступінь відповідальності за власну службову діяльність.

"У першу чергу, під цю статтю підпадає президент Петро Порошенко, який невчасно підписує важливі для суспільства законопроекти, не вносить подання щодо членів ЦВК і НБУ, не ввів воєнний стан тощо. Застосування цієї статті буде підставою для імпічменту президента! Обов’язковою мірою відповідальності чиновника за цим законопроектом є позбавлення його права обіймати посаду на строк три роки. Потрібно зупинити свавілля службових осіб і підвищити їх відповідальність!", - зазначає народний депутат.

Світлина від Віталій Купрій.
Світлина від Віталій Купрій.